Recep BAYSAL

Payas Belediye Başkan Adayı

Recep BAYSAL Kimdir?

1976 yılı Payas doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Payas'ta tamamladım. 1993 yılında Marmara Üniversitesi Kimya Öğretmenliği (İngilizce) bölümünü kazandım.

1998 yılında İstanbul’da düzenlenen ve çeşitli İslam ülkelerinden çok sayıda akademisyen ve devlet adamlarının da katıldığı IIFSO (Uluslararası Müslüman Öğrenci Dernekleri Federasyonu) toplantılarında aktif olarak danışmanlık ve tercümanlık görevlerinde bulundum.

1998 yılında İskenderun Barbaros Lisesi'nde öğretmenlik görevine başladım. İskenderun TSO Lisesi, İbni Sina Anadolu Lisesi ve İDÇ Anadolu Lisesi'nde görev yaptım. 2006 yılında Hatay'da ilk olarak açılan Tosçelik Fen Lisesi'ne kurucu müdür olarak görevlendirildim. Kurucu müdürlükten sonra Kimya Öğretmeni olarak aynı okulda görevime devam ettim.

Millî Eğitim Bakanlığının Comenius projesi kapsamında 2009 yılında Almanya ve 2012 yılında Polonya ziyaretlerinde bulundum.

2012 yılında hac farizasını yerine getirmek için eşimle birlikte kutsal topraklara gittim.

 Sosyal sorumluluk kapsamında gençlerimizin millî ve manevî değerlerimize uygun yetişmesi için Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Payas İlçe Başkanlığı ve AGD Hatay İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum.

2014 yılında yapılan mahalli idareler seçiminde ilk defa siyasete atılarak Saadet Partisi’nden Payas Belediye Başkan adayı oldum. %32 gibi yüksek bir oy ile halkımızın teveccühünü kazandım.

Tuba Hanım ile evliyim. Nurşen, İhsan ve Ahmet Salih isimlerinde üç evladım var. İyi derecede İngilizce bilmekteyim.

Sizlerin de desteğiyle Payas’ımızı daha güzel yarınlara taşımak üzere bugün tekrar adayım.