İsmail KUL

Arifiye Belediye Başkan Adayı

İsmail KUL Kimdir?

1986 Adapazarı doğumlu olan İsmail KUL, tüm öğrenim hayatını Sakarya’da geçirmiştir. 2008 yılında Sakarya Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun olup, askerlik hizmetini Çanakkale’de yapmıştır. 2009-2010yıllarında çalışmış olduğu özel bir firmada, Altın Madeni kurulumunda görev almış, akabinde tavuk sektörünün önde gelen firmalarından birinde proje sorumlusu olarak görev almıştır.

Sene 2011’de Doğu Marmara illerini kapsayan bir Yeni İş Fikirleri proje yarışmasını Sakarya ili birincisi olarak 25.000 TL ödül kazanarak, kendi firması olan HMC ’yi kurmuştur.(http://www.ggksakarya.com/news-146-yeni-is-fikirleri-projesini-kazanan-ismail-kul-oldu-haberi.aspx) 2011 yılından Bugüne kadar devam eden firmasında, proje taahhüt işleri yapmaktadır.

2015 yılında başlayan ihracat faaliyetleri ise, bugün Beyaz Rusya ve Almanya’da yine kendisine ait olan iki firma ile devam etmektedir. Hilal Hanımla Evli, Sencer ve Abdülhamid adında 2 çocuk sahibi olan İsmail KUL, İngilizce ve Rusça bilmektedir.